Ήττα με 1-0 από το Κόσοβο για την Μικτή Πέλλας-Ημαθίας (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | PellaSports

Νέα πολύ καλή εμφάνιση παρά την ήττα της με σκορ 1-0 πραγματοποίησε η Μικτή ομάδα της ΕΠΣ Πέλλας, που έχει στην αποστολή της και παικτες από την γειτονική Ημαθία, στην Ιταλία σε παιχνίδι για το τουρνουά «ROMA CAPUT MUNDI» με αντίπαλο την ομάδα του Κοσόβου, στο γήπεδο COMUNALE GALEOTTI.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και πολύ σκληρό και οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με το Κόσοβο να είναι καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να δημιουργήσει τις μεγάλες ευκαιρίες πλην του τέρματος που πέτυχε από στημένη φάση, ενώ λίγο πριν τη λήξη ο ρέφερι αρνήθηκε να καταλογίσει την εσχάτη των ποινών σε γκρέμισμα του Κεχαγιόγλου από τον Κοσοβάρο τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη οι παίκτες της Ελληνικής ομάδας ανέβασαν στροφές, έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και δημιούργησαν πολλές επικίνδυνες καταστάσεις στους αντιπάλους τους με κορυφαία το τετ α τετ του Σαρρή που έδιωξε ο αντίπαλος πορτιέρο.

Το μοναδικό τέρμα σημειώθηκε στο 15’ με τον HYSENI να σκοράρει με κεφαλιά.

Κορυφαίοι της Ελληνικής ομάδας ήταν οι Χατζηλιάδης, Μαντζανάς, Παπαδόπουλος, Βλαχάβας, Γρατσιάνος και Βάντσης χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι παίκτες.