Είχε τον …..Γερμανό του, πήρε το διπλό στην Άψαλο (Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | PellaSports

Σπουδαίο διπλό και μάλιστα με ανατροπή πήρε ο Ορφέας Ριζαρίου μέσα στην Άψαλο, επικρατώντας με σκορ 2-1 του τοπικού Όλυμπου, έχοντας για ηγέτη τον Γιάννη Μίσκο(Γερμανός). Το παιχνίδι ήταν καλό με τους γηπεδούχους να είναι κάπως καλύτεροι στο πρώτο μέρος και να καταφέρνουν να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 16’ με τον έμπειρο Πέτρο Στούπη να γράφει το 1-0, χωρίς να κινδυνεύουν ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους που δεν αντέδρασαν στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο. Στην επανάληψη όμως το σκηνικό άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν στροφές και να φτάνουν στην ισοφάριση στο 64’ με τον Γιάννη Μίσκο να γράφει το 1-1. Όσο περνούσε η ώρα οι φιλοξενούμενοι πιο γυμνασμένοι κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή στο 80’ με τον Χασλίκα Όργκεστ να γράφει το 1-2 παγώνοντας τους γηπεδούχους, που προσπάθησαν στα τελευταία λεπτά να απαντήσουν χωρίς να τα καταφέρουν….

Διαιτητές ήταν οι κ.κ Ραμπούσης, Ατζαμιδάκης, Μητώνας.