Προηγήθηκε δύο φορές στην Μηχανιώνα, αλλά ηττήθηκε ο Αλμωπός (Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | PellaSports

[ad_1]

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας, ο οποίος έκαμψε με 3-2 την αντίσταση του πρωτοπόρου Αλμωπού Αριδαίας και έκανε καθοριστικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία.

Το ματς είχε εξέλιξη θρίλερ με πολλές ανατροπές και εναλλαγές στο σκορ. Στο 9’ ο Κωστούλας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως, ο Ποσειδώνας απάντησε γρήγορα ισοφαρίζοντας στο 24’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαρίση. Τρία λεπτά αργότερα, ο Αλμωπός επανέκτησε το προβάδισμά του με τον Κωστούλα να σκοράρει εκ νέου και να κάνει το 1-2.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εξαπέλυσαν την αντεπίθεση τους και αφού ισοφάρισαν στο 54’ με τον Χατζηβασιλειάδη, πήραν τη νίκη με γκολ του Χαρίση στο 77’.

Για πέναλτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Κωστούλα στο 90’ φωνάζει ο Αλμωπός.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Μελιτζανίδης, Νησελίτης, Μπογιατζόγλου (Ημαθίας).

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Γιώργος Αμανατίδης): Σταυρίδης, Γιαννούσης, Δεληζάνος, Τραχανάς, Λαγόντζος, Ιωακειμίδης, Χατζηβασιλειάδης (90+ Ιορδανίδης), Δημητρακόπουλος, Ξόμπλιος (75’ Προσκυνητόπουλος), Χαρίσης (89’ Κακουλίδης), Ξανθόπουλος (80’ Αζούδης).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): Μένιος, Κιουλτζόπουλος (85’ Μαγγίζης), Προκοπίου, Μουτζούρης (46’ Ναουμίδης), Τζιμογιάννης, Εππας, Καμπλιώνης (70’ Νικολίτσας), Κωστούλας, Πέττας, Ασλαμπάλογλου, Αμαραντίδης (60’ Ντόγος).