Φιλική νίκη ο Απόλλων Σμύρνης, βασικός ο Μπάμπης Παυλίδης, στην επανάληψη ο Βασίλης Πέλκας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | PellaSports

Νέα φιλική νίκη για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος επικράτησε 1-0 στην Καβάλα της ομώνυμης ομάδας.

Οι ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου ήταν εξαιρετική, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, οπότε και έφτασε στο γκολ με τον Τομάς Μπεντινέλι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελαφρά Ταξιαρχία κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Μπάμπης Παυλίδης με καταγωγή από το Αρσένι, το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Καβάλας, ενώ στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκε ο Βασίλης Πέλκας του ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών, που δοκιμάζεται από την ομάδα των Αθηνών.

Απόλλων Σμύρνης Α’ Ημίχρονο: Χουάντερσον, Γκίνο, Κύργιας, Ζησόπουλος, Βιτλής, Αγρόδημος, Πατράλης, Μπαστιάνος, Παυλίδης, Μπεντινέλι, Βουό.

Β’ Ημίχρονο: Αναγνωστόπουλος, Χειρίντραντας, Λαρέα, Βαφέας, Χουχούμης, Πέλκας, Μπλάζιτς, Βάρκας, Ρώσση, Παυλίδης (60’ Λάμπη), Γιαννιτσάνης.